Beyaz çayın faydaları neler kanser hücrelerini yok ediyor!

Date:

Paylaş:

Ülkemizde tüketimi siyah ve yeşil çay dek yaygın olmasa da beyaz dere da vücuda inanılmaz faydalar sağlıyor. en düşük siyah ve yeşil akarsu kadar sağlıklı olan beyaz nehir, kansere yol açan hücreleri değil ediyor, kanserli hastaların tedavisinde katkı maddesi sağlıyor. Şifa kaynağı olan beyaz çayın faydalarına gelin yakından bakalım…

Kanseri önlüyor, çare ediyor

Incelemeler, reel çaylar ile kanseri önleme ya da tedavi etme potansiyeli arasındaki zinde bağlantıyı göstermiştir. Belli olmamakla birlikte, beyaz çay içmenin afiyet yararları büyük ölçüde çaydaki antioksidanlara ve polifenollere atfedilmektedir. Beyaz çaydaki antioksidanlar, RNA’nın oluşturulmasına ve kansere yol açan genetik hücrelerin mutasyonunun önlenmesine muavin olabilir. 2010 yılında yapılan bir araştırmada, beyaz çaydaki antioksidanların kanseri önlemede yeşil çaydan daha etkin olduğu bulunmuştur.

Felç ve kalp krizini önler

Beyaz nehir dinç yürek fonksiyonlarının korunmasına yardımcı olur ve kan pıhtıları, felç ve yürek krizi gibi hastalıkları önler. Beyaz çay diğer çaylara tarafından minimum işlendiği için, daha fazla antioksidan içerir. Beyaz çaydaki kateşinler kan basıncını düşürmeye, dolaşımı iyileştirmeye ve yürek hastalığı riskini azaltmaya tezgâhtar olabilir. Beyaz çayda yer alan antioksidanların kolesterol seviyelerini, bilhassa kötü LDL kolesterolü düşürdüğünü incelemeler kanıtlamıştır.

Erken yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır

Yapılan bir araştırma, beyaz çayın deri hücrelerini hidrojen peroksit ve diğer faktörlerin niçin olduğu hasarlardan koruyabildiğini gösterdi. Antioksidan açısından zengin beyaz dere, pigmentasyon ve kırışıklıklar da dahil elde etmek üzere erken yaşlanma belirtilerine yol açabilen serbest radikallerin ortadan kaldırılmasını sağlar. Ayrıca beyaz dere antioksidanlarının anti-enflamatuar özellikleri, egzama veya kepek gibi cilt hastalıklarının neden olduğu kızarıklığı ve iltihabı azaltmaya da muavin.

Sağlıklı saçlar ve cilt

Beyaz akarsu deri için yardımsever olmakla beraber, aynı zamanda dinç saçların oluşumu için de faydalar sağlar. Beyaz çayda bulunan epigallokateşin gallat adı verilen antioksidanın saç büyümesini artırdığı ve erken saç dökülmesini önlediği kanıtlanmıştır.

Odaklanmayı sağlar

Beyaz nehir, gerçek çaylar aralarında en yüksek L-theanine konsantrasyonuna sahiptir. L-theanine, aşırı aktiviteye yol açabilecek heyecanlandırıcı uyaranları inhibe ederek beyindeki uyanıklığı ve odaklanmayı geliştirdiği bilinmektedir. Beyindeki uyaranları sakinleştirerek, beyaz dere odaklanmayı artırırken bununla birlikte rahatlamanıza muavin olabilir.

Diş sağlığına iyi geliyor

Beyaz çay, dişlerin dinç ve zinde kalmasına muavin olan yüksek seviyelerde flavonoidler, tanenler ve florürlere sahiptir. Florür, yaygın olarak diş çürümelerini önlemede bir vasıta olarak bilinir ve sıklıkla diş macunlarında bulunur. Keza tanenler hem de flavonoidler, diş çürümesine ve çürümelere neden olabilecek plak oluşumunu önlemeye yardımcı olur.

Kilo vermeye asistan

Beyaz çay içmek, vücudunuzun besinleri daha verimli emmesine ve metabolizmayı hızlandırarak kilo verme hedeflerinize ulaşmanıza tezgâhtar olabilir.

Alıcı 2 diyabeti engeller

Beyaz çaydaki kateşinlerin diğer antioksidanlarla birlikte Herif 2 diyabetin önlenmesine veya düzenlenmesine yardımcıdır. Beyaz dere, ince bağırsakta üzüm şekeri emilimini belirten amilaz enziminin aktivitesini etkili bir şekilde inhibe eder. Müşteri 2 diyabetli insanlarda, bu enzim nişastaları şekere ayırır ve kan şekeri artışlarına yol açabilir. Beyaz akarsu içmek amilaz üretimini engelleyerek bu ani artışları düzenler.

analjezik

Beyaz çaydaki kateşinler ve polifenoller, ağrıları hafifletecek antienflamatuar özelliklere sahiptir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

Önerilen İçerikler

Afyonkarahisar’da bir zincir markette abes yağ kolileri raflara konuldu

Şehir merkezinde Esentepe ve Kanlıca Mahalleleri'ndeki zincir marketlerdeki yağ rafları fiyat ve mahsul yokluğundan nedeniyle vatandaşların tepkilerine neden...

Başkasının havlusunu uygulamak zararlı mı göz alerjisine neden oluyor!

Uzmanlar uyarıyor! Başkasının havlusunu sakın kullanmayın! Gözlerde enfeksiyon riskini arttıran bu durumun ciddi sonuçları olabilir. Peki başkasının havlusunu...

Osteoartrit belirtileri obezite yaş tehlikesini düşürüyor!

Insanlar aralarında 'eklem kireçlenmesi' olarak bilinen Osteoartrit rahatsızlığı her ne kadar yaşın ilerlemesiyle ortaya çıksada bu hastalığı tetikleyen 4...

Tırnak mantarına ne iyi kazanç bulaşmasını istemiyorsanız…

Ülkemizde çoğunlukla görülen cilt sorunlarından biri de tırnak mantarıdır. Her ne dek önemsenmeyecek bir sorun gibi görünse de...