Kuşburnu çayının faydaları ile sıhhat bulun!

Date:

Paylaş:

Kuşburnunun hastalıklar üzerindeki inanılmaz etkileri var. Sağlığınızı gözetmek için bu çayın faydalarından yararlanın!

Kuşburnunun hazırlanışı

Bir su bardağı kaynamış suya bir tatlı kaşığı ince doğranmış kuşburnu kabuğu eklenerek 15 dakika demlenir. Süzülerek ve günde üç kadeh içilir.

22301.jpg

İçeriği

Yüksek oranda C vitamini ve mineral maddeler açısında yüksek oranda fosfor ve potasyum içerir.

A vitamini olan karoten, B1 B2, E ve K vitaminleri de içermektedir. Mineral madde yönünden de varlıklı olup yapısında sodyum, kalsiyum, magnezyum, demir, mangan, bakır, çinko gibi katyonlar yanında, sülfat, klorür, nitrat gibi anyonlar da bulunmaktadır.

22293.jpg

Ayrıcalığı

Vitamin ve minareler bakımından epeyce zengin olan kuşburnunun, insan sağlığına zararlı hiçbir pestisit ve ağır metal içermemesi önemi daha da artırıyor.

22294.jpg

Kemikler

Dokulardaki sertleşmelere ve kemik erimesine karşısında tedavide, kireçlenmelerde, siyatiklerde, romatizmada ve bulaşıcı hastalıkların tedavisinde,  kemik kırılmalarında, raşitizmde, vücudun senet dokularını güçlendirmede etkilidir.

22295.jpg

Bulaşıcı hastalıklar

Bulaşıcı hastalıklarda, profilaksi ve C vitamini eksikliğinin tedavisinde, ateş, genel yorgunluk sırasında ve immün sistemin güçlendirilmesinde destekçidir.

22296.jpg

Sindirim sistemi

Gastrik spazımda, gastirik asit eksikliğinde ve ülserden kaynaklanan şişkinliğin önlenmesinde, bağırsak hastalıklarında ve ishalin önlenmesinde, genel enfeksiyonlar, kabızlık, safra kesesi, böbrek ve mesane rahatsızlıklarında, hemoroit tedavisinde, sindirim sistemimizde yer alan bazı asalak yapıların atılımını kolaylaştırmada etkilidir.

22297.jpg

Kan hastalıkları

Kanser ve bazı rahim hastalıklarında, kanamalarda, hamilelik dönemindeki kramplarda ve menopoz tedavisinde, kanı inceltme, kan atama daimini hızlandırmada ve toksinleri çözmede, değişik kanamalarda (hemorojik diatez), kansızlıkta, ve kanı temizlemede yardımcıdır.

22298.jpg

Tansiyon

Tansiyonu düzenlemede, karaciğer iltihabını gidermede, diyabette kan şekerini düzenlemede, safra kesesi taşlarının önlenmesinde, gut hastalığında, ürik asit metabolizma bozukluklarında etkilidir.

22299.jpg

Gözler ve grip

Gözleri kuvvetlendirmede ve gece körlüğünü önlemede (göz banyosu biçiminde),  grip, sekresyonun azaltılmasında, solunum yolları enfeksiyonunda ve öksürük tedavisinde, iştah açmada, kavrama yeteneği ve beyin fonksiyonlarını güçlendirmede, stresin azaltılmasında etkin olduğu bilinmektedir.

22300.jpg

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

Önerilen İçerikler

Afyonkarahisar’da bir zincir markette abes yağ kolileri raflara konuldu

Şehir merkezinde Esentepe ve Kanlıca Mahalleleri'ndeki zincir marketlerdeki yağ rafları fiyat ve mahsul yokluğundan nedeniyle vatandaşların tepkilerine neden...

Başkasının havlusunu uygulamak zararlı mı göz alerjisine neden oluyor!

Uzmanlar uyarıyor! Başkasının havlusunu sakın kullanmayın! Gözlerde enfeksiyon riskini arttıran bu durumun ciddi sonuçları olabilir. Peki başkasının havlusunu...

Beyaz çayın faydaları neler kanser hücrelerini yok ediyor!

Ülkemizde tüketimi siyah ve yeşil çay dek yaygın olmasa da beyaz dere da vücuda inanılmaz faydalar sağlıyor. en...

Osteoartrit belirtileri obezite yaş tehlikesini düşürüyor!

Insanlar aralarında 'eklem kireçlenmesi' olarak bilinen Osteoartrit rahatsızlığı her ne kadar yaşın ilerlemesiyle ortaya çıksada bu hastalığı tetikleyen 4...